Vi som jobbar här

Yrr Jonasdottir 

Ýrr Jónasdóttir
Museichef/Museum Director

+46 (0)411-57 72 98
yrr.jonasdottir@ystad.se

 

 

 

Julia Björnberg
Intendent/Curator

+46 (0)70 – 9477282
julia.bjornberg@ystad.se

 

 

Madelene Oldeman

Madelene Oldeman
Pedagog/Educator 

+46 (0)411-57 77 20
madelene.oldeman@ystad.se

 

 

 

Anna Norberg
Pedagog/Educator

 anna.norberg@ystad.se

 

 

Karin Nilsson

Karin Nilsson
Museikoordinator/Museum Coordinator
Butiksansvarig/Museum Shop Manager

+46 (0)411-57 72 84
karin.b.nilsson@ystad.se

 

 

Ben Thompson

Ben Thompson
Museitekniker/Museum Technician

+46 (0)411-57 72 08
benedict.thompson@ystad.se

 

 

 

Benjamin Rembson
Museikoordinator/Museum Coordinator (Tjänstledig)

+46 (0)411-57 72 81
benjamin.rembson@ystad.se

 

 

Jenny Grönvall
Projektledare Bästa Biennalen

+46 (0)709-47 72 09
jenny.gronvall@ystad.se

 

 

Henrik Pettersson
Kommunikatör

+46 (0)708-48 50 14
henrik.pettersson@ystad.se

 

Kontakt

Ystads konstmuseum

Besöksadress: 
S:t Knuts Torg


Postadress: 
Ystads konstmuseum, 
271 80 Ystad

0411-577285
konstmuseet@ystad.se

Öppettider

Tisdag-fredag: 12.00-17.00
Lördag-söndag: 12.00-16.00

Entré: 50 kronor

Nyhetsbrev

Anmäl dig till vårt nyhetsbrev för kontinuerlig information om utställningar och evenemang på Ystads konstmuseum.

 

Följ oss!