Personal

Personal på Kulturskolan

Vi som jobbar på Kulturskolan är:


Christopher Dury:
Fiol, christopher.dury@edu.ystad.se

Sylvia Evaldsson: Cello och kontrabas, sylvia.evaldssonastrom@edu.ystad.se

Annika Friman Törnå: Tvärflöjt och piano, annika.torna@edu.ystad.se

Matias Gunnarsson: Trumpet, matias.gunnarsson@edu.ystad.se

Malin Lindahl: Klarinett och saxofon, malin.lindahl@edu.ystad.se 

Gith Vikström: administratör, gith.vikstrom@ystad.se

Lolita Isaksson: Fiol, delvis sjukledig, lolita.isaksson@edu.ystad.se

Simon Larkin: Studiotekniker, simon.larkin@ystad.se

Cecilia Lindqvist: Blockflöjt, cecilia.lindqvist@edu.ystad.se

Jörgen Nilhamn: Gitarr, jorgen.nilhamn@edu.ystad.se

Louise Persson: Piano och- delvis föräldraledig, louise.persson@edu.ystad.se

Sigun Rix: Gitarr och kompanjonklasser, sigun.rix@edu.ystad.se

Marie Sandvik: Chef Kulturskolan, marie.sandvik@ystad.se

Jennifer Saxell: Teater och singer- songwriter, utställningsväggen Entrén, kulturskolan@ystad.se

Kerstin Saxell: Sång, piano, kör och kompanjonklasser, kerstin.saxell@edu.ystad.se

Nelica Stanosevic: Vikarie, kompanjonklasser, nelica.stanosevic@edu.ystad.se

Magnus Wilhelmsson: Slagverk, magnus.wilhelmsson@edu.ystad.se

Regimantas Stankus: Trombon, tuba, regimantas.stankus@edu.ystad.se

Towe Mikkelsen Gullne: Vikarie bildkonst, kulturskolan@ystad.se

Per Axel Johnsson: Elbas, peraxel.johnsson@edu.ystad.se

Kulturskolans Expedition: kulturskolan@ystad.se

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Publicerad 2013-03-12, Uppdaterad 2019-04-01