Kompetensgruppen

Nyckelpersoner bestående av brukare, patienter och personal

För att öka informationsflödet ut i verksamheterna och också fånga upp frågeställnignar i verksamheterna bildades Kompetensgruppen 2018. Varje kommun utser en brukare och en personal från socialpsykiatrin och mottagningarna i Simrishamn och Ystad representeras av en patient respektive mottagningens inflytandeombud.

Medlemmarna i kompetensgruppen 2020

Annalena Lindevall Socialpsykiatrin Tomelilla AnnaLena.Lindewall@tomelilla.se
Gitte kraft Socialpsykiatrin Sjöbo gitte.kraft@sjobo.se
Lars Westerdahl Socialpsykiatrin Skurup lars.westerdahl@skurup.se
Christina Lindsjö Socialpsykiatrin Ystad christina.lindsjo@ystad.se
Åsa Bengtsson Socialpsykiatrin Simrishamn christina.lindsjo@ystad.se
Marlene Karlsson Kooperativet bredvid marlene.karlsson@ystad.se
Johan Fahlström IfO Psykiatri Simrishamn Johan.Fahlstrom@skane.se
Lena Andersson IfO Psykiatri Simrishamn Lena.A.Andersson@skane.se
Emma Nilsson IfO Psykiatri Ystad emma.r.nilsson@skane.se
Maria Samuelsson BISAM sydöst/kommun maria.samuelsson@ystad.se
Marie Gassne ISAM sydöst/Region Skåne marie.gassne@skane.se

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Publicerad 2019-03-29, Uppdaterad 2020-04-23